Targi turystyki rowerowej i pieszej w Królestwie Niderlandów

W dniach 23-25 lutego w Utrechcie (Królestwo Niderlandów) odbyły się bardzo znane targi turystyki rowerowej i pieszej Fiets en Wandelbeurs. Polska była krajem tematycznym tej edycji targów. Województwo Śląskie prezentowało swoją ofertę w ramach większego stoiska organizowanego przez filię Polskiej Organizacji Turystycznej w Amsterdamie. Łącznie na stoisko prezentowało swoje atrakcje turystyczne aż 7 województw. Targi odwiedziło ponad 24 tys. osób przez 3 dni.
Województwa dolnośląskie, lubelskie, małopolskie, mazowieckie, śląskie, warmińsko-mazurskie i zachodniopomorskie, wspierane przez Polską Organizację Turystyczną – organizatora polskiego stoiska, połączyły siły, by pokazać w Utrechcie, że Polska to idealne miejsce na rowerowe i piesze przygody. W kontekście niderlandzkich tradycji rowerowych polskie regiony oferują coś nowego i ekscytującego — zróżnicowane krajobrazy, bogatą kulturę i niezapomniane trasy. Odwiedzający mogli poznać naszą ofertę na stoiskach, ale także posłuchać prezentacji prowadzonych przez przedstawicieli regionów Polski wspólnie z holenderskimi dziennikarzami i blogerami. Okazuje się, że mimo braku Krajowej Strategii Rowerowej i centralnego ośrodka, który koordynowałby zagadnienia związane z aktywnością rowerową, polskie regiony od lat efektywnie współpracują, ucząc się od siebie planowania i budowania sieci dróg rowerowych, pozyskiwania środków na budowę i promowania tego, co udało się już osiągnąć. Wspólnie upominają się też o rozwiązanie najbardziej newralgicznych problemów związanych z budową dobrej i dostępnej dla wszystkich infrastruktury rowerowej (zobacz: prace Zespołu ds. mobilności rowerowej).

Rowerowa oferta polskich regionów obecnych na targach:


LINK DO FILMU Z TARGÓW
Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
 • Escape: zamyka galerie.
 • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
 • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
 • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
 • Escape: closes the galleries.
 • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
 • Left arrow: previous slaid.
 • Right arrow: next slaid.
 Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie
Zobacz również