Sukces Festiwalu Żelaznego Szlaku Rowerowego

 Zdjęcie Zdjęcie
Festiwal Żelaznego Szlaku Rowerowego został nagrodzony w stolicy Włoch - Rzymie, w konkursie Zielonych Szlaków Europy (Greenways). Przyznano mu 3. nagrodę w kategorii festiwali.

Festiwal Żelaznego Szlaku Rowerowego nagrodę otrzymał ex aequo z atrakcją z Łotwy - zielonymi szlakami stworzonymi z myślą o spacerach z psami rasy husky.

W sumie nagrody w konkursie Greenways otrzymało 9 miejsc, festiwali i wydarzeń. Dwie z nich trafiły do Polski. Oprócz Żelaznego Szlaku Rowerowego laur przyznano również zielonemu, transgranicznemu szlakowi, znajdującemu się na pograniczu Polski i Niemiec w województwie zachodniopomorskim.

Festiwal Żelaznego Szlaku Rowerowego odbył się w maju br. w Jastrzębiu Zdroju. Wydarzenie trwało dwa dni. W jego trakcie wystawiono spektakl teatralny "MOMO", a także stworzono okolicznościową rzeźbę. Uczestnicy festiwalu mieli również okazję zajadać się "żelazną klapsznitą", czyli oficjalną kanapką Żelaznego Szlaku Rowerowego. Więcej info można przeczytać TUTAJ.

Jednocześnie jedna z nowych tras w województwie zachodniopomorskim uzyskała nagrodę w kategorii "doskonałość" za odcinek Wriezen-Siekierki-Choszczno. Więcej informacji o tym można przeczytać TUTAJ.

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
  • Escape: closes the galleries.
  • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
  • Left arrow: previous slaid.
  • Right arrow: next slaid.
 Zdjęcie  Zdjęcie  Zdjęcie
Zobacz również