Wizyta rowerowa w Rybniku

 Zdjęcie Zdjęcie
W dniu 1 czerwca odbyła się wizyta w Rybniku. W planach był przejazd infrastrukturą rowerową i spotkanie z Prezydentem miasta.
Rybnik to stolica Subregionu Zachodniego, czyli brama województwa na Republikę Czeską i Opolskie. Rybnik od dłuższego czasu realizuje zdecydowana politykę rowerową i widać już jej efekty. Spotkanie zostało zorganizowane przez Łukasza Karbowińskiego, który łączy funkcje z-cy kierownika Działu TD w RSK oraz miejskiego oficera rowerowego. Zadania ma bardzo ambitne, bo sam prezydent miasta, jak i kierownik RSK, bardzo wspierają rozwój infrastruktury rowerowej w mieście. Wizyta rozpoczęła się od spotkania z Prezydentem miasta, Piotrem Kuczerą, dyrektorem służb komunalnych, Przemysławem Grycmanem, które realizują projekty rowerowe, rzeczniczką prasową miasta, Agnieszką Skupień oraz oczywiście oficerem rowerowym. Prezydent Kuczera potwierdził zaangażowanie miasta w rozwój infrastruktury oraz przedstawił kolejne etapy przemiany miasta. Z większych projektów trzeba wspomnieć o rozwoju kontrapasów w centrum miasta, dostosowaniu do ruchu rowerowego bulwarów wzdłuż rzeki Nacyny, która przebiega przez środek miasta oraz wybudowanie nowoczesnej drogi rowerowej do zbiorników wodnych koło Elektrowni Rybnik i do stacji kolejki wąskotorowej. W planach ponad 400 m tunel wzdłuż Nacyny i pod rozległą bocznicą kolejową. Po mieście jeździ się na rowerze bezpiecznie i wygodnie. Dodatkowo w mieście funkcjonuje system roweru miejskiego 4 generacji (bez stacji dokujących), a w przyszłości powstanie system miejskich rowerów elektrycznych. Rybnik to prawdziwy lider subregionu w rewolucji rowerowej. Zachęcamy do odwiedzenia miasta i jego okolic. Do Rybnika wygodnie dowiozą nas Koleje Śląskie lub samochodem z rowerami na bagażniku.
Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
 • Escape: zamyka galerie.
 • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
 • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
 • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
 • Escape: closes the galleries.
 • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
 • Left arrow: previous slaid.
 • Right arrow: next slaid.
 Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie
Zobacz również