Cykliczna Masa Krytyczna w Cieszynie

 Zdjęcie Zdjęcie
Pierwsza cykliczna Masa Krytyczna pod hasłem "Rozkręcamy Cieszyn" za nami! Mimo niepewnej aury zakręciło korbą ponad 70 osób.

Pojawiły się wszystkie pokolenia cieszynian, od najstarszych weteranów roweru po młodych adeptów pod opieką rodziców. Największy team wystawił Turystyczny Klub Kolarski PTTK "Ondraszek". - na nich zawsze można liczyć przy okazji takich imprez. Co więcej, na gościnne występy przyjechali do nas (oczywiście rowerami) nawet znajomi z Górek i Zebrzydowic.

Zaczęliśmy od rundki wokół rynku, a potem zgodnie z planem okrążyliśmy trzy, cztery a niektórzy nawet siedem razy centrum miasta. Pierwszą rundę pilotował Kuba Loter w swoim trójkołowym bolidzie, który jak zawsze wzbudzał zainteresowanie wśród uczestników wydarzenia oraz przypadkowych przechodniów. Jednak już wkrótce po starcie zgodnie z planem jazda odbywała się małych grupach lub indywidualnie.

Cel jednak został osiągnięty - pokazaliśmy, że rowerzyści to znacząca grupa użytkowników dróg a ich potrzeby powinny być uwzględniane w planach komunikacyjnych i transportowych miast. Spotkaliśmy się z dużym zrozumieniem i przychylnością większości kierowców. Niestety jak zawsze znaleźli się tacy wyprzedzający na trzeciego, "bo przecież się zmieszczę" i wyjeżdżających w ostatniej chwili z podporządkowanych ulic, "bo przecież zdążę przed rowerem".  Mamy nadzieję, że wraz z rosnącą świadomością z czasem takich przypadków będzie coraz mniej. 

Dziękujemy wszystkim za świetną wspólną zabawę. Było wesoło i kolorowo. Na pewno zostaliśmy zauważeni! Do zobaczenia znowu 25 czerwca - od teraz zaczynamy cykliczne jeżdżenie w każdy ostatni piątek miesiąca, godzina 18:00, Rynek, Cieszyn. 

Relację przygotował

Piotr Stokłosa
Rowerowy Cieszyn

Zdjęcia udostępnione przez autora relacji

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
 • Escape: zamyka galerie.
 • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
 • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
 • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
 • Escape: closes the galleries.
 • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
 • Left arrow: previous slaid.
 • Right arrow: next slaid.
 Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie
Zobacz również