Pociąg do roweru

Kolejami Śląskimi do Wisły, a dalej rowerem

We wrześniu Koleje Śląskie zapraszają na sobotnie przejażdżki rowerowe po Wiśle. W dniach 1, 8 oraz 15 września podróżni będą mieli możliwość wypożyczenia rowerów w pobliżu stacji Wisła Uzdrowisko.

Koleje Śląskie, Radio Katowice oraz Urząd Miasta w Wiśle organizują wspólną akcję weekendową „Pociąg do roweru". Każdy, kto w dniach 1, 8 oraz 15 września 2012 zdecyduje się odwiedzić stolicę Beskidu Śląskiego, może otrzymać specjalny bon uprawniający do wypożyczenia roweru w jednym z punktów rozlokowanych wokół dworca kolejowego Wisła Uzdrowisko. Aby otrzymać bon, należy przy zakupie biletu podać hasło akcji: „Pociąg do roweru". Bony dostępne będą tylko w wybranych kasach Kolei Śląskich - w Katowicach, Gliwicach, Częstochowie oraz Sosnowcu. Liczba bonów jest ograniczona do wyczerpania zapasów.

Zgodnie z rozkładem jazdy poranny pociąg do Wisły Głębce wyjedzie z Gliwic o godz. 6:02, z Częstochowy - o 6:25, z Sosnowca - o godz. 7:28 oraz z Katowic o godz. 6:48, 7:40 i 8:54. Po przyjeździe do Wisły uczestnicy akcji otrzymają specjalnie przygotowaną mapkę z trasami oraz informacjami o szlakach turystycznych miasta. Na miejscu rowerzystom będzie towarzyszył przewodnik, który opowie o najciekawszych miejscach i atrakcjach Beskidu Śląskiego.

Pociągi powrotne ze stacji Wisła Uzdrowisko odjadą o godz. 17:20, 17:37 i 18:51.

Dodatkowe informacje oraz regulamin dostępne są na stronie KolejNaBeskid w portal Facebook.