CLIMATE-CON 2021

 Zdjęcie Zdjęcie
W dniach 22-23 listopada odbył się I Śląski Konwent Klimatyczny "CLIMAT-CON 2021". Celem konferencji była edukacja i podniesienie świadomości w zakresie poprawy jakości powietrza – zarówno w samorządach, jak i w społeczeństwie.
Wydarzenie odbyło się w nowych przestrzeniach konferencyjnych na Stadionie Śląskim. Lista gości i prelegentów była bardzo długa. Wydarzenie otworzył Marszałek Województwa, Pan Jakub Chełstowski, oraz w imieniu premiera Mateusza Morawieckiego, wicewojewoda śląski, Pan Jan Chrząszcz. Na konwencie obecni byli także pozostali członkowie zarządu województwa śląskiego, naukowcy, społecznicy i pracownicy różnych instytucji państwowych. Przez dwa dni dyskutowano jak spowodować szybką poprawę powietrza w Polsce. Swoje wystąpienia miał też Pełnomocnik Marszałka województwa śląskiego ds. polityki rowerowej, Pan Piotr Kalisz, który wziął udział w panelu Small Talks, w którym przekonywał słuchających, że rowerem można podróżować szybko i wygodnie po miastach Metropolii GZM oraz w panelu dotyczącym Transportowi Zeroemisyjnemu. 

Wydarzenie realizowane było w ramach projektu zintegrowanego LIFE „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” (LIFE-IP MALOPOLSKA / LIFE14 IPE PL 021), współfinansowanego ze środków instrumentu finansowego LIFE w ramach środków Unii Europejskiej oraz środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.Zobacz również