80. Tour de Pologne w Województwie Śląskim

 Zdjęcie Zdjęcie
W piątek 28 lipca br. odbyła się oficjalna prezentacja drużyn 80. Tour de Pologne w Poznaniu, a dzień później w tym samym mieście pierwszy etap tegorocznego wyścigu. Przed zawodnikami siedem dni ścigania na najwyższym światowym poziomie. – Jestem przekonany, że czekają nas niezwykłe emocje. Siedem dni później w Krakowie poznamy zwycięzcę – mówi dyrektor generalny wyścigu Czesław Lang.
Tegoroczny wyścig jest pełen symboli. 95 lat temu kolarze pierwszy raz ruszyli w Polskę, zaczynamy 80. edycję, a 30 lat temu za organizację wyścigu zaczął odpowiadać wicemistrz olimpijski z Moskwy, Czesław Lang. Nie tylko to jednak czyni nadchodzący wyścig wyjątkowym. Na starcie zobaczymy znakomitych kolarzy z naszymi największymi gwiazdami, Michałem Kwiatkowskim i Rafałem Majką na czele.

W tegorocznym wyścigu kolarze pokonają 1130 kilometrów i aż trzy etapy będą rozgrywane na terenie województwa śląskiego, w tym: słynna już czasówka w Katowicach, etap górski w Beskidzie Śląskim oraz finały etap na trasie Zabrze - Kraków.


Więcej informacji o wyścigu można znaleźć TUTAJ.Zobacz również