Wiosna: urzędnicy na rowery

Marszałek promuje jazdę rowerem i zachęca samorządy do budowania ścieżek rowerowych

Pierwszy dzień wiosny to okazja do promowania tej formy aktywności wśród pracowników Urzędu Marszałkowskiego. Cykliści, którzy przyjechali do pracy na rowerze wraz z marszałkiem Mirosławem Sekułą oraz członkiem Zarządu Województwa Arkadiuszem Chęcińskim, zrobili rundę wokół Gmachu Sejmu Śląskiego.

„Będą ścieżki rowerowe, jeśli będą osoby, które będą chciały z nich korzystać. Nawet małe grupki, które pokazują, że chcą jeździć, zachęcają decydentów do budowy ścieżek rowerowych” – powiedział Mirosław Sekuła.

Przypomniał też, że Województwo Śląskie jest zaangażowane w budowę Wiślanej Trasy Rowerowej, która pobiegnie przeważnie po wałach od źródeł Wisły aż po ujście w Bałtyku. W sierpniu ub. roku gospodarze województw leżących nad tą rzeką podpisali deklarację współpracy przy realizacji projektu. Województwo Śląskie jest przygotowane na tego typu projekt. W kwietniu 2006 roku Zarząd Województwa podpisał porozumienie z nadwiślańskimi gminami województwa śląskiego o budowie Wiślanej Trasy Rowerowej. Urząd Marszałkowski przygotował projekt trasy oraz system identyfikacji wizualnej.