Trasa rowerowa z Lublińca do Katowic

 Zdjęcie Zdjęcie

Trasa liczy ok 90 km i wiedzie od Lublińca, przez Krupski Młyn, Tworóg, Tarnowskie Góry, Bytom, Rudę Śląską i do z powrotem do Katowic. Przepiękne lasy z szerokimi duktami leśnymi, które idealnie nadają się na jazdę rowerem turystycznym i to z całą rodziną (na całej trasie nie ma dużych wzniesień). Ponieważ na trasie, średnio co 15/20 km, znajduje się stacja kolejowa, więc w dowolnym momencie można zakończyć wycieczkę, ale warto dojechać aż do granicy Tarnowskich Gór z Bytomiem, bo znajduje się tam Rezerwat Przyrody "Segiet" z pięknymi bukami. Dodatkowo na północ od Lublińca znajduje się kolejne piękne miejsce, czyli Park Krajobrazowy Lasy nad Górną Liswartą, które także warto odwiedzić. Ogólnie powiat lubliniecki to świetne miejsce do rowerowych wycieczek. Przez sam Lubliniec biegnie aż pięć ciekawych szlaków rowerowych: Szlak Papieski, Szlak Koszęciński, Szlak Jasnogórski, Szlak Steblowski i Szlak Świętej Anny. Szlak Papieski liczy w sumie 61 kilometrów i przebiega wzdłuż ulicy Stalmacha oraz Majdanek poprzez Kokotek, Piłkę i Dziewczą Górę. Po drodze rowerzyści mogą m.in. zobaczyć Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego z 1505 roku, siedzibę Zespołu Pieśni i Tańca Halka, Cmentarz Wojskowy oraz Dąb Papieski Jana Pawła II, posadzony we wrześniu 2007 roku. Z miasta Koszęcin została także wytyczona osobna pętla o nazwie "Leśno rajza", po której częściowo wiedzie nasza trasa (więcej info TUTAJ). Do samego Lublińca można dojechać wygodnie Kolejami Śląskimi lub autem (na miejscu czeka nowoczesny parking przy samym dworcu). Więcej informacji o mieście i okolicy można znaleźć na stronach URZĘDU MIASTA. Miłego zwiedzania.

Piotr Kalisz

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
 • Escape: zamyka galerie.
 • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
 • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
 • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
 • Escape: closes the galleries.
 • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
 • Left arrow: previous slaid.
 • Right arrow: next slaid.
 Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie