Śląskie Święto Rowerzysty 2021

 Zdjęcie Zdjęcie
W dniu 29 sierpnia br. odbyła się trzecia edycja Śląskiego Święta Rowerzysty, czyli gwiaździstego zlotu rowerzystów z miast Metropolii GZM, z metą w Górnośląskim Parku Etnograficznym (tzw. Skansenie), zlokalizowanym w Parku Śląskim.
Peletony wyruszyły w różnych godzinach, w zależności od miejsca startu: Dąbrowy Górniczej, Gliwic oraz Katowic i punktualnie o godz. 13.00 rozpoczął się rowerowy piknik na wielkiej łące w Skansenie. Uczestnicy pikniku mogli odwiedzić mobilne muzeum znanego w całym świecie kolekcjonera rowerów zabytkowych, Pana Wojciecha Mszycy (więcej o Panu Mszycy poczytasz TUTAJ), posłuchać prelekcji z wyprawy Chorzowskiego Klubu Rowerowego po znanym w Polsce szlaku Green Velo, wziąć udział w konkursach, skorzystać z darmowego serwisu rowerowego, ścianki wspinaczkowej, sztucznej jaskini oraz otrzymać darmowe mapy i przewodniki na wspólnym stoisku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego i Śląskiej Organizacji Turystycznej. A do tego pyszna kawa z Bike Cafe oraz bigos od lokalnego restauratora. Niestety pogoda nie dopisała. Z powodu silnego deszczu uczestnicy święta nie mogli cieszyć się piękną łąką i zwiedzić wystaw w Skansenie. Podsumowując wydarzenie można napisać, że kolejny raz udało się zebrać całą masę aktywnych rowerowo mieszkańców w sercu województwa śląskiego. Wierzymy, że za rok będzie ich jeszcze więcej.  Więcej informacji o święcie i zdjęcia z wydarzenia znajdziesz TUTAJ.
 
Impreza została zrealizowana w ramach Chorzowskiego Budżetu Obywatelskiego, przy udziale Centrum Integracji Międzypokoleniowej, Stowarzyszenia Chorzowski Klub Rowerowy oraz Gliwickiej Rady Rowerowej. Gratulujemy organizacji i czekamy na kolejną edycję za rok!
Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
 • Escape: zamyka galerie.
 • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
 • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
 • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
 • Escape: closes the galleries.
 • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
 • Left arrow: previous slaid.
 • Right arrow: next slaid.
 Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie
Zobacz również