Projekty rowerowe w Bielsku-Białej

 Zdjęcie Zdjęcie
W ostatnich dniach bielskie portale informacyjne przekazują bardzo dobre wieści rowerowe z Podbeskidzia. Miasto Bielsko-Biała przedstawia koncepcje dwóch ważnych tras rowerowych, które stanowią jednocześnie element sieci regionalnych tras rowerowych.
Informacja dotyczy fragmentu krajowej trasy rowerowej nr 17, idącej z północy na południe województwa, która na Podbeskidziu nosi roboczą nazwę VeloBiała, bo biegnie wzdłuż rzeki Białej na odcinku: Czechowice-Dziedzice do Wilkowic. Więcej info TUTAJ.

Drugą z planowanych inwestycji jest przedłużenie regionalnej trasy rowerowej nr 604, która zaczyna się w Cieszynie i będzie się kończyć w Kozach, czyli na granicy z województwem małopolskim. Pierwotnie ta trasa miała kończyć się w Bielsku, ale to nie umożliwiałoby bezpiecznego i wygodnego dojazdu do Małopolski i trasy VeloSoła, która przebieg ze źródeł koło Rajczy aż do Wisły. Przedłużenie trasy do Kóz otwiera bardzo wiele możliwości na poruszanie się na rowerze po Bielsku i okolicy. Więcej info TUTAJ.

Cieszymy się, że tak dużo dzieje się w Subregionie Południowym i zapraszamy do jego odwiedzania na rowerze. Dojazd oczywiście Kolejami Śląskimi!Zobacz również